שחיית תינוקות

בבריכה של ענת שוחים מגיל שלושה חודשים ועד בגרות, ניתן להצטרף לחוויה המהנה בכל גיל.
תינוקות אוהבים להיות במים, אינסטינקט הצלילה קיים בגיל זה וטמפרטורת המים הנעימה מחזירה אותם לתחושת הביטחון של הרחם. קשר הורה – ילד מתחזק מאוד בעקבות החוויה המשותפת וזמן האיכות עם התינוק. התינוק לומד לסמוך על הוריו ולבטוח בהם.
המפגש נמשך כ-30 דקות, בקבוצה קטנה, מתנהל במים הנעימים ומלווה בשירי משחק, צעצועים והפעלות. ניתן להשתכשך במים כעשר דקות נוספות לפני ואחרי השיעור.
בבריכה אנחנו מבצעות תרגילים המחזקים את התינוק וגורמות לו להגיע לטונוס שרירים נכון, שיוביל אותו לשיפור ומקסום היכולות המוטוריות, הקוגניטיביות והרגשיות שלו. עצם חוסר המשקל של התינוק במים מקל עליו ועוזר לו להתחזק ולא לדלג על אף אבן דרך התפתחותית.
חוויית השחייה והשהיה במים החמים מעניקה יתרונות נוספים כגון: שיפור יכולת וויסות הנשימה, מקל במקרים של הצטננות וגודש באף, מפתח את הריאות, ועוד.
השחייה משפרת את היכולות החברתיות והקוגניטיביות של התינוקות. שינון מתמיד של שירי ילדים מגיל קטן וצירוף של שירים ומשחקים חדשים עם התפתחות התינוק משפיעה על היכולת המנטלית והרגשית של התינוק.
מכיוון שהתינוקות נמצאים בקבוצה קבועה של בין חמישה לשבעה ילדים בשיעור, הם למעשה גדלים אחד עם השני ונוצרות מערכות יחסים שמלוות את ההורים והתינוקות כאחד.

בבריכה שוחות ומשתתפות בפעילות משפחות שלמות. אחים מגילאים שונים מגיעים ושוחים בקבוצות שונות, האחים הגדולים מעודדים את הפעוטות והשמחה רבה.
במיוחד בחורף, בו התינוקות שלנו עטופים בכל כך הרבה שכבות ולא יוצאים מהבית, היציאה למקום חם ומפנק המאפשר לפשוט את התינוק מהשכבות ולתת לו להפעיל ולהניע את גופו ללא מגבלות תורמת רבות להתפתחות, אשר לעיתים נעצרת בחודשי החורף הקרים.

טיפול בילדים

בבריכה של ענת שוחים ומשתתפים ילדים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בפעילות של הבריכה בהתאם ליכולתם וצרכיהם בשיעורים אישיים או בקבוצות השחייה.
אני מאמינה, שצירוף ילדים מיוחדים לקבוצה מקנה להם ביטחון ותחושת שייכות. השחייה המשותפת מורידה מהילדים המיוחדים את המגבלות הקיימות מחוץ למים, הופכת אותם לפרק זמן זה לשווים, מעודדת אתם להכיר ולקבל את חברי הקבוצה האחרים ומחייבת אותם להתמודד עם מערכת החוקים והערכים של הקבוצה. היא גם תורמת לילדים "הרגילים" בכך שהם לומדים להכיר ולקבל את השונה.

לימודי שחייה לילדים ומבוגרים

קיימים חוגי שחיה לילדים, ניתן להמשיך בחוגי השחייה באופן קבוצתי או פרטני. חוגי השחייה מתקיימים לאורך כל השנה, ניתן להצטרף לחוגים בכל גיל ושלב. בקבוצות השחייה עובדים על שיפור טכניקת השחייה, שוחים עם אביזרים שונים כמו גלשן, פולי (מצוף) ועוד, ומשחקים משחקי מים מהנים.

הערה  –  בעולם שבו הרבה מאוד מהילדים מבלים בישיבה מול המחשב או הטלוויזיה, הפעילות בבריכה מעודדת חיזוק הגוף והנפש.

הידרותרפיה לילדים ולמבוגרים

כל מי שנכנס למים, תינוקות, ילדים או מבוגרים, נחשף לטיפול שהמים מאפשרים – הפחתת תחושת המשקל, חום המים הנעים, שחרור לחץ, שיפור יכולת התנועה, חיזוק מערכת שיווי המשקל והיציבה. המים מחזקים מוטורית ב- 12% יותר מההימצאות מחוץ למים לכן כל תנועה במים מחזקת את הגו
ניתן לקבל בבריכה טיפולי הידרותרפיה למגוון בעיות פיזיולוגיות, וביניהן הפחתת כאב, עצירה של הידרדרות במצב הפיזי, ביסוס מערכת השרירים התומכת במערכת השלד ועוד.

וואטסו

טיפול המורכב מתנועה הרמונית שמובילה לשחרור ורוגע , במהלך הטיפול המטפל עובד בתנועות מעורסלות, לחיצות, מתיחות ובתנועות ייחודיות למים.
הטיפול נעשה אחד על אחד בציפה, תוך תמיכה מתמדת וקשובה של המטפל במטופל.
הוואטסו מחזק את תחושת הביטחון והאימון מפנק וייחודי ומשאיר טעם של עוד…

הבריכה של ענת שחיית תינוקות ירושלים
הבריכה של ענת שחיית תינוקות ירושלים